Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

Deli
Avtor: Viktorija Kante,

Predstavitev knjige 'V objemu poti'

V grajski kleti, v Vipavskem Križu, smo prisluhnili predstavitvi knjige 'V objemu poti', pod katero se podpisuje Rado Sluga. Avtor nam v svojem literarnem prvencu odstira intimno osebno zgodbo, zaznamovano z mnogimi potmi. Z njim potujemo po Bližnjem vzhodu, Indiji, Južni Ameriki in se vračamo v rodno Primorsko, v Koper in Trst. Na poteh Rado Sluga premišljuje o sebi. Med potovanji nam razkriva drobne izseke iz otroštva, ki se na koncu sestavijo v presunljivo žalostno zgodbo otroka, ki je moral odrasti v raztreščeni družini oz. brez nje. Rado Sluga je že šestkrat po različnih poteh prehodil tudi Pot - Camino de Santiago. Na caminu, na poteh, išče spravo z očetom, materjo, sestro, s seboj. Poti mu predstavljajo iskanja in bežanja. Vedno pa puščajo v njem neko sled.
Odlomek iz knjige

Damask. 'Pot v Damask' je pot Savlovega spreobrnjenja. Vsi smo romarji na zunanjih in notranjih poteh, na katerih se soočamo z drugimi in s sabo. Naše poti so k nečemu ali k nekomu ali iz česa ali od koga. So iskanja ali bežanja. Taka je tudi moja pot - enkrat iskanje, drugič beg. Pa vendar, kaj sploh je smisel teh naših poti, kaj iščemo, od česa bežimo na poteh, polnih radosti in trpljenja. Ima trpljenje sploh smisel? In ali ni vsaka naša pot - pot v Damask, tiho, morda tudi podzavestno pričakovanje, da bomo nekaj spoznali, kar nas bo zares spremenilo? In cilj. Dolgo časa in dolge poti potrebuješ, da spoznaš preprosto resnico. Pot nas pripelje na cilj. Vendar smisel poti ni samo cilj, so osebe, dogodki in izkušnje, ki jih doživiš na poti do cilja.
(str. 13-14)

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!