Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

Deli
Avtor: Edo Pelicon,

Poklon padlim vojakom

Črniški otroci so se ob dnevu mrtvih poklonili padlim vojakom na vojaškem pokopališču iz 1. svetovne vojne ter žrtvam druge vojne na civilnem pokopališču v Črničah.

Dan pred krompirjevimi počitnicami so se učenci dobravske podružnične osnovne šole v Črničah, skupaj z otroci iz črniškega vrtca, odpravili na pokopališče. Od doma so prinesli cvetje, učiteljice so jim razdelile svečke, nato pa so se sprehodili do vojaškega pokopališča. Na vsak grob so položili svečko in cvetje. Pred spomenikom sredi pokopališča jim je predsednica Krajevne skupnosti Črniče Bruna Kastelic pripovedovala o pokopanih vojakih iz Karlovškega pešpolka, ki so se borili na Soški fronti. Svečke so prižgali tudi padlim domačinom v drugi vojni, pokopanim na bližnjem vaškem pokopališču.

Poklon padlim vojakom - Črniče Na dan mrtvih pa so se žrtvam vojn poklonili tudi krajani Črnič ter na krajši slovesnosti položili venec pred spomenik na vojaškem pokopališču.

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!