Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

Deli
Avtor: Edo Pelicon,

V Malih Žabljah sredi velike naložbe

Po Malih Žabljah že od novembra brnijo stroji, Občina Ajdovščina v vasi izvaja celostno prenovo komunalne infrastrukture.

Prenovljena bosta približno dva kilometra obstoječe vodovodne napeljave, na novo zgrajenih 2953 metrov gravitacijske in tlačne kanalizacije in okoli 500 metrov meteorne kanalizacije. S projektom sta predvideni tudi izgradnji dveh črpališč. Hkrati bo podjetje Telekom vas opremilo z optiko. Na kanalizacijsko omrežje, ki bo speljano v čistilno napravo Vipavski Križ, bo na novo priključenih vsaj 130 objektov. Dela izvaja podjetje Stopar PGM iz Lokavca. Ko se bodo dela nadaljevala na lokalni cesti Male Žablje – Velike Žablje, bodo cesto polovično zapirali.

Naložbo bo v celoti krila Občina Ajdovščina, gradbena dela bodo veljala dobrih 700.000 evrov, še 135 tisočakov bodo znašale subvencije za hišne priključke.

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!