Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

Deli
Avtor: Edo Pelicon,

V Malih Žabljah sredi velike naložbe

Po Malih Žabljah že od novembra brnijo stroji, Občina Ajdovščina v vasi izvaja celostno prenovo komunalne infrastrukture.

Prenovljena bosta približno dva kilometra obstoječe vodovodne napeljave, na novo zgrajenih 2953 metrov gravitacijske in tlačne kanalizacije in okoli 500 metrov meteorne kanalizacije. S projektom sta predvideni tudi izgradnji dveh črpališč. Hkrati bo podjetje Telekom vas opremilo z optiko. Na kanalizacijsko omrežje, ki bo speljano v čistilno napravo Vipavski Križ, bo na novo priključenih vsaj 130 objektov. Dela izvaja podjetje Stopar PGM iz Lokavca. Ko se bodo dela nadaljevala na lokalni cesti Male Žablje – Velike Žablje, bodo cesto polovično zapirali.

Naložbo bo v celoti krila Občina Ajdovščina, gradbena dela bodo veljala dobrih 700.000 evrov, še 135 tisočakov bodo znašale subvencije za hišne priključke.

Oglejte si tudi