Logo MojaObčina.si

Bled

Deli
Blejske novice
Avtor: Romana Purkart,

Pred poletno sezono

Bled - Danes dopoldne je bila v Bohinju novinarska konferenca destinacij Bohinj, Kranjska Gora in Bled ter Triglavskega narodnega parka. Ukrepi, ki jih bodo destinacije uvedle še pred poletjem, in s katerimi želijo zmanjšati prometne zagate in omogočiti doživetja, ki jih naravna in kulturna dediščina na teh območjih omogočata, so podobni.

Ukrepi pred poletjem na destinaciji Bled, ki jih bodo izvedli Občina Bled, Turizem Bled, Infrastruktura Bled in Zavod za kulturo Bled, so:

Promet:

-         Severna razbremenilna cesta bo prevozna junija letos, Bled bo razbremenila prometa skozi vas Grad in v smeri proti Blejskemu gradu, Vintgarju in Pokljuki, po podatkih iz štetja prometa gre za več kot polovico tranzitnega prometa skozi Bled

-         Južna razbremenilna cesta: jeseni 2019 se začne gradnja krožišča v Betinu ( pomembno za odvoz materiala z gradbišča, da tovornjaki ne bodo šli skozi Bled), nato gradnja po načrtu države

-         Ob severnem vhodu na severno razbremenilno cesto, torej pod grajskim hribom, neposredno ob športnem parku in Infrastrukturi Bled bo zraslo novo parkirišče, ki bo namenjeno avtobusom, osebnim vozilom in avtodomom, zagotavljalo bo prostor za 40 avtobusov, 300 osebnih vozil in 25 avtodomov, letos bo po vsej verjetnosti urejeno začasno, občina je v postopku pridobivanja vseh dovoljenj, končano do 1. julija

-         Ob vhodu na Bled bo informacijska tabla opozarjala na parkirišča na Selišah -  pri vrtcu in šoli, avtobusno parkirišče in parkirišče za avtodome na Selišah ostajata; parkirišča niso v središču Bleda, zato so toliko bolj pomembna, obiskovalce bomo prosili, naj se do jezera ( oddaljeno je 10 minut) sprehodijo

-         Ob parkiriščih bo ''pametna infrastruktura'', opozarjala bo na zasedenost posameznega parkirišča

-         V starem Betinu bo ob sprehajalno-kolesarski stezi nastalo 80 brezplačnih parkirišč

Ostala infrastruktura:

-         Dve dodatni javni stranišči, ki ju bo postavila Infrastruktura Bled, pri športni dvorani in pri Grajskem kopališču

-         Pitniki okoli jezera, promocija pitne vode iz pipe, nadaljevanje akcije »zavrni plastično vrečko«, spodbujanje k družbi brez odpadkov (zero waste)

Informiranje

-         V letošnji turistični sezoni bomo še več pozornosti posvetili informiranju obiskovalcev in domačinov o tem, kje parkirati, kako se vesti na Bledu, kje je javno kopališče, … V ta namen pripravljamo informativne letake in promocijski film.

-         Velika novost letos je akcija Vprašaj me, tu sem doma oziroma Ask me I'm local. K sodelovanju smo povabili domačine, pa tudi ostale prebivalce bližnjih občin, če so seveda zainteresirani, da bi postali »blejski informatorji«. Delo bi opravljali v juliju in avgustu, in to na Jezerski promenadi in v blejskih parkih v središču Bleda, njihova naloga pa bo opozarjanje na pravilno vedenje in podajanje osnovnih informacij, takorekoč bodo predhodniki redarjev – šele če njihovo prijazno opozorilo ne bo zaleglo, kličejo redarsko službo. Seveda jih bomo prej primerno izobrazili in opremili z informacijskim materialom.

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!