Logo MojaObčina.si

Bled

Deli
Blejske novice
Avtor: Romana Purkart,

Preureditev priključkov Lisice in Koritno

Bled - Danes se bodo začela  dela v betinskem klancu. Od leškega mostu proti Bledu mimo Lisic se bo cesta razširila v brežino za en vozni pas, obstoječi pas v smeri proti Bledu pa bo postal sredinski zavijalni pas, iz smeri leškega mostu najprej levo za Koritno pa se priključek prestavi 70 metrov višje v klanec. Priključevanje na državno cesto bo izvedeno pravokotno skladno s tehničnimi standardi za ceste. Tudi iz smeri Bleda bo ta priključek dobil delno izvozni pas. Posamezni pasovi bodo med seboj ločeni s cestnimi otoki. Podolgovata, prekinjena otoka zaradi intervencij, pa se nadaljujeta potem na celotni potezi proti Bledu.

Iz smeri Bleda bo sredinski zavijalni pas ravno tako omogočal varnejše zavijanje levo na Lisice. Tudi to križišče bo širše, poleg ceste pa bo vzpostavljena mešana površina za pešce in kolesarje z urejenim prehodom preko sredinskega otoka na drugo stran in nazaj proti Lescam oziroma na staro cesto v Betinu, ki služi kot kolesarska steza in pešpot med Bledom in Lescami. Zaradi tega bo na novo urejeno tudi križišče med kolesarsko in stezo in cesto na Koritno. Dela se bodo pričela z delnimi in polovičnimi zaporami, zaradi hitrejše izvedbe pa bo takrat, ko bo to potrebno,ves promet začasno preusmerjen tudi po stari cesti skozi Betin.

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!