Logo MojaObčina.si

Bohinj

Kultura
Avtor: Sara Klemenčič,

160 let Levstikovega Martin Krpana z Vrha

Fran Levstik je leta 1858 napisal vsem dobro znano pripovedko o Martinu Krpanu, močnemu in samosvojemu človeku, ki se je ukvarjal s tihotapljenjem angleške soli. Že ob koncu 19. stoletja so jo prevedli v ruski ter nemški jezik ter kasneje tudi v številne druge jezike, doživela je tudi mnoge ponatise. Leta 1917 je prvič izšla slikanica z dvanajstimi ilustracijami Hinka Smrekarja. Danes je najbolj znan tista iz leta 1954, ki je opremljena s tridesetimi barvnimi ilustracijami Toneta Kralja. Na ogled bodo različne knjižne izdaje, na razstavi pa boste izvedeli še več zanimivosti o pripovedki in njenem nastanku. Razstavo je pripravilo Muzejsko društvo Žiga Zois Bohinj.

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!