Logo MojaObčina.si

Borovnica

Deli
Avtor: Gasper Tominc,

V vrtincu umetnosti

V četrtek, 19. aprila 2018, na čudovit, skoraj poleten sončen dan, je v Borovnici potekala prireditev z naslovom »V vrtincu umetnosti«, ki jo je organiziral Šolski sklad Osnovne šole dr. Ivana Korošca Borovnica v sodelovanju z otroki in kolektivom osnovne šole in vrtca, interesnimi dejavnostmi v šoli in vrtcu ter društvi.

Prireditev je vsebovala bogat kulturno-umetniški program, ki so ga pripravile mentorice in otroci iz naše osnovne šole in vrtca. Prežeta je bila s pozitivno, svežo energijo in dobro voljo.
Ob tej priložnosti se Šolski sklad zahvaljuje vsem sodelujočim in nastopajočim:
• Taji Podržaj na flavti in Karin Podržaj na klavirju ter mentorici Jasmini Šubic (Glasbena šola Vrhnika, oddelek Borovnica), ki sta prireditev otvorili s čudovito »An der wiege«;
• učenkam interesne dejavnosti »ustvarjalna gibalnica« z mentoricama Uršo Šušteršič in Simono Lanišek, ki so slikovito predstavile vlogo velikega arhitekta Plečnika;
• Tinetu Kendi, ki je na kljunasti flavti pod mentorskim vodstvom Jasmine Šubic iz že omenjene glasbene šole, zaigral je ameriško »Aura Lee«;
• folklornemu krožku Vrtca Borovnica pod mentorskim vodstvom Jane Sedej, ki so nam predstavili splet ljudskega plesa in rajalnih iger;
• Filipu Mikoliču Miklavčiču z mentorjem Aljošo Pavlincem, ki nam je na klarinetu odigral znano melodijo »Pink Panther«;
• vsem baletkam in baletnikom iz šole in vrtca, ki so nastopali v imenu Baletnega društva Labod pod mentorstvom Katarine Jureš; teh se je na odru izmenjalo toliko, da jih ni bilo moč prešteti, prikazali pa so veliko baletnega znanja;
• Demi Zrimšek pod mentorstvom Patricije Pečar Kumar, ki je z znano »Ballade pour Adeline« na klavirju najavila, da se bliža konec prireditve.
Prireditev je bila sklenjena s predstavo Gledališke skupine Borovničke z naslovom »Predstave ne bo«, ki je plod avtorskega dela mentoric Slađane Zvizdalo in Simone Lanišek. Predstava je bila izraz dramskih veščin članic gledališke skupine in je pomenila piko na i prireditvi, ki jo je povezovala Nastja Podržaj z veznim besedilom Metke Pristavec Repar. Tudi njima se najlepše zahvaljujemo.
Dvorana, polna obiskovalk in obiskovalcev, in pester kulturno-umetniški progam, na katerem je sodelovalo na desetine borovniških otrok pod vodstvom svojih mentoric, je znak, da naš kraj potrebuje tovrstne prireditve in da jih ljudje radi obiščejo. Dober obisk prireditve pa je vsaj posredno pomemben tudi za ostale dejavnosti Šolskega sklada OŠ dr. Ivana Korošca, saj bomo z zbranimi prostovoljnimi prispevki, za katere se vsem najlepše zahvaljujemo, lahko nadaljevali z našim poslanstvom za dober namen.
Šolski sklad OŠ dr. Ivana Korošca Borovnica

Oglejte si tudi