Logo MojaObčina.si

Bovec

Deli
Avtor: Tic Bovec,

Poenostavitev poročanja zavezancev o statističnih podatkih in turistični taksi

Po dolgih letih prepričevanj smo v Sloveniji le poenostavili zakonodajo, ki ureja poročanje o turistični statistiki in turistični taksi. Namesto na tri različne naslove (policija, SURS, občina / LTO) bodo ponudniki, ki sprejemajo goste na prenočevanje, potrebne podatke vnašali samo še enkrat v novo skupno bazo na AJPES-ovem portalu. Osnovno informacijo vam prilagamo tukaj. Nov režim prične veljati z 01.12.2017, prehodno obdobje v katerem ga bo potrebno v celoti uveljaviti pa se zaključi 28.02.2018.

Prva priložnost za natančnejšo seznanitev s spremembami bo 16.11.2017 na OOZ Tolmin (za člane zbornice brezplačno), vabilo prilagamo; v dolini pa bomo problematiko posebej predstavili (brezplačno) tudi v okviru letnih srečanj s ponudniki, ki jih v Bovcu, Kobaridu in Tolminu predvidoma v času od sredine novembra do sredine decembra. Točne termine srečanj bomo sporočili pravočasno.

Oglejte si tudi