Logo MojaObčina.si

Brezovica

Deli
Avtor: Gašper Jamnik,

10. srečanje gasilskih veteranov in veterank Gasilske zveze Brezovica

V četrtek, 23. novembra 2017, ob 16. uri, je Komisija za veterane GZ Brezovica v Kulturni dvorani Podpeč organizirala 10. srečanje veteranov in veterank. Srečanja se jih je udeležilo 130. Na začetku je prisotne nagovoril predsednik Komisije za veterane Ivan Klemen. V poročilu so bile prikazane gasilske aktivnosti iz področja gasilske dejavnosti za veterane in veteranke. Lahko se pohvalimo, da je bilo njihovo delo uspešno. Glavne aktivnosti so bile: udeležba na gasilskih tekmovanjih in tekmovanjih s starimi brizgalnami, kjer je enota PGD Podpeč v letu 2016 dosegla tretje mesto. Zavidljive rezultate so dosegle tudi tekmovalne enote starejših gasilcev na letošnjem občinskem tekmovanju. Tekmovanja so se udeležile štiri ekipe veterank in štiri ekipe veteranov. Vsem, ki so vložili svoje delo in tako prispevali svoj delež k dosežkom, se je predsednik zahvalil. Zahvalil se je vodstvu Zveze za razumevanje in podporo ter pomoč pri izvajanju nalog, vsa pohvala gre tudi članom Komisije za veterane za pomoč pri organizaciji srečanja. Posebna zahvala pa velja članom domačega ansambla pod vodstvom Štefana  Plahanca, ki je poskrbelo  za prijetno vzdušje.

Predsednik GZ Brezovica Marko Susman in župan občine Brezovica g. Metod Ropret sta  poudarila pozitiven pomen delovanja gasilskih veteranov, njihov prispevek k razvoju gasilstva z željo nadaljnjega dolgoletnega druženja. Po nagovorih  je sledilo prijetno druženje  ob pogostitvi in klepetu, na platnu pa so si prisotni lahko ogledovali fotografije srečanj veteranov skozi  celotno desetletno obdobje.

 

Ivan Klemen,

predsednik komisije za veterane  GZB

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!