Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

Deli
Avtor: Sebastjan Vehar,

Bakle in veselje na Kalvariji

V petek, 9. marca, ob 19. uri je bilo v cerkvi v Polhovem Gradcu bolj veselo in živahno kot običajno, saj se je tam zbralo skoraj 100 mladih. Skupnost katoliške mladine Slovenije je organizator srečanj Ljubljana skupaj. Začela so se v postnem času lanskega leta, letos pa v prvi polni sezoni načrtujejo 4 srečanja, in sicer na naslednje praznike: vsi sveti, advent, post in binkošti. Srečanja so nastala na pobudo mladih z željo po druženju, spoznavanju, molitvi in slavljenju ob glasbi. Ta petek je v cerkvi nastopal akustični Stična band, petju se je pridružilo tudi mlado občinstvo, nato je Janez Krmelj, misijonar z Madagaskarja, navdihujoče pričal o vlogi mladih v cerkvi na Madagaskarju in v Sloveniji. Po polurni adoraciji, torej čaščenju najsvetejšega s petjem in molitvijo, pa so krenili v obliki procesije, osvetljene z baklami, proti Kalvariji. Simbolno so na čelu procesije nosili velik lesen križ.  Ob postajah križevega pota so brali o križanju Jezusa. Na vrhu so se zbrali v kapelici s preprostim oltarjem, ki je bila zgrajena že pred 200 leti, sprva kot senčni paviljon, šele kasneje je postala zaprt objekt z zvonom v strehi, in ob soju sveč zapeli nekaj pesmi in dobili blagoslov našega župnika. Po tem mrzlem pohodu so se ogreli v župnišču, kjer je ga. Marjana z lokalnimi gospodinjami in mladimi pripravila prigrizke, potem pa so nasmehi in pogovori razsvetlili prostore, marsikdo pa se je preskusil tudi v namiznem nogometu.


Sebastjan Vehar, foto: arhiv SKAM

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!