Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

Deli
Avtor: Gasper Tominc,

Podjetje Schwarzmann kupilo nepremičnine bivše Hoje Mobiles

Ljubljansko okrajno sodišče je 14. julija letos na pobudo bank upnic razpisalo dražbo nepremičnin podjetja Hoja Mobiles iz Polhovega Gradca. Vseh 18.000 m2 zemljišča in 6000 m2 skladiščno-proizvodnih prostorov je odkupilo sosednje podjetje Konstrukcije Schwarzmann.

"Zgradbe so v zelo slabem stanju, zato je potrebna temeljita obnova, delno tudi rušenje. Pravkar poteka zamenjava strešne kritine na proizvodnih halah," so sporočili iz podjetja Konstrukcije Schwarzmann, ki se ukvarja z načrtovanjem in proizvodnjo šotorskih in panelnih hal. Še vedno so prepoznavni tudi po rastlinjakih, ki so bili njihov glavni proizvod v prvih letih delovanja. Največjo rast dosegajo na področju tehnično najzahtevnejših objektov. Gre za hale, namenjene športu, industriji in logistiki, ki zahtevajo razpone konstrukcij preko 50 m. Prav tako so se v svetu uveljavili tudi na področju letalskih hangarjev. Načrtovanje takih konstrukcij zahteva najsodobnejšo programsko opremo in ekipo vrhunskih statikov ter inženirjev. Zaradi lastne proizvodnje veliko vlagajo tudi v razvoj varilcev in varilske tehnologije. Za to so potrebne tudi ustrezne površine in prav nakup omenjenih nepremičnin bo omogočil dolgoročni razvoj podjetja v Polhovem Gradcu. "Proizvodnja jeklenih konstrukcij nima negativnih vplivov na okolje. Enaka dejavnost je predvidena tudi na novo pridobljenih površinah. Skupaj z rastjo podjetja se je v zadnjih letih povečal tudi tovorni promet, ki je lahko občasno moteč za okoliške prebivalce, za kar pa se jim v podjetju iskreno opravičujemo, vendar drugače žal ne gre," so še zapisali. Skupaj z najetimi sodelavci trenutno zaposlujejo 120 ljudi, večinoma domačinov. (gt)

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!