Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

Deli
Avtor: Gasper Tominc,

Vpis v prvi razred v šolskem letu 2018/19

Vpis v 1. razred osnovne šole za šolsko leto 2018/19 bo potekal po naslednjem razporedu:

OSNOVNA ŠOLA POLHOV GRADEC
- torek, 6. februar, od 7.30 do 16.30,
- četrtek, 15. februar, od 7.30 do 16.30,
- sreda, 28. februar, od 7.30 do 16.30.

PODRUŽNIČNA ŠOLA ČRNI VRH: torek, 13. februar, od 15.00 do 16.30.

PODRUŽNIČNA ŠOLA ŠENTJOŠT: torek, 27. februar, od 14.00 do 16.30.

Vpis je obvezen za otroke, ki bodo v koledarskem letu, v katerem bodo začeli obiskovati šolo, dopolnili starost 6 let. Letos bomo vpisovali otroke, rojene leta 2012. S seboj prinesite: otrokov osebni dokument, telefonsko številko mame, očeta in e-naslov.

Začetek šolanja otroka se lahko odloži na predlog staršev, zdravstvene službe ali komisije za usmerjanje, in sicer za eno leto, če se ugotovi, da otrok ni pripravljen za vstop v šolo.

Starši imajo pravico vpisati otroka v javno ali zasebno osnovno šolo s koncesijo v šolskem okolišu, v katerem otrok stalno oziroma začasno prebiva, javna oziroma zasebna osnovna šola s koncesijo v tem okolišu pa je dolžna na željo staršev otroka vpisati. V drugo osnovno šolo lahko starši vpišejo otroka, če ta šola s tem soglaša. Če želite otroka prepisati v drugo šolo, ga morate najprej vpisati v šolo, v katero po šolskem okolišu sodi, v drugo šolo pa posredujete vlogo za prepis.

K vpisu vas vabimo skupaj z otrokom, saj je to zanj pomemben dogodek.


Šolska svetovalna delavka Albina Jerman Slabe
Ravnateljica Ilinka Kucler

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!