Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

Deli
Avtor: Gasper Tominc,

Materinski dan

Na čudovito, sončno nedeljsko popoldne, 25. marca, so se v Črnem Vrhu v Domu krajanov zbrale mame, babice, tete in sestre, pa tudi očetje, dedki, strici in bratje, ki so prišli na prireditev ob materinskem dnevu. Pripravili so jo učenci in učiteljice POŠ Črni Vrh v sodelovanju s KD Črni Vrh. Vsi učenci so se najprej z izvirnimi rimami predstavili: kdo so, od kod prihajajo in kakšni so po značaju. Zaigrali so, da so se odpravili na taborjenje, da bi odkrili najlepši zaklad (narave). Na koncu pa so z zastavljenimi ugankami "kravžljali" možgane prav vsem obiskovalcem. Nastopila sta tudi mladinski in ženski pevski zbor kulturnega društva s pesmima Mami ansambla Maj in Lepa si Nine Pušlar.  V združeni zasedbi pa so pevci nastopili z ljudsko pesmijo Ptičja svatba. Čisto na koncu so učenci POŠ Črni Vrh presenetili svoje mamice. Vsaka je dobila sladko in uporabno darilo iz rok svojega otroka. Vsem mamicam, ki so obiskale našo prireditev, pa smo ob koncu prireditve podarili še rože. Že tako lepa nedelja je bila zaradi te prireditve še lepša.

Mihaela Kožuh

Oglejte si tudi