Logo MojaObčina.si

Gorišnica

Deli
Avtor: Uredništvo Gorišnica,

Igral v središču občine ni

Iz Štajerskega Tednika o naši občini
Z urejanjem vaških središč so v številnih občinah postavili otroška igrala. Očitno pa več posluha za najmlajše manjka v Gorišnici, saj igral, ki bi bila javno dostopna, v središču občine ni.

V občini Gorišnica primanjkuje otroških igral. Peščico jih je najti ob nekaterih gasilskih domovih oz. športnih parkih, na primer v Moškanjcih, kjer so jih postavili vaščani sami. Nekaj jih stoji tudi ob vrtcu oz. šoli, a so popoldan in ob vikendih zaprta. Medtem ko v samem središču občine igral, ki bi bila javno dostopna, ni. Eden izmed tistih, ki na to problematiko opozarja skorajda na vsaki občinski seji, je svetnik Bojan Purgaj: »Odkar se je občina preselila v nove prostore; tega je 14 let, v Gorišnici nimamo otroških igral, ki bi bila na voljo popoldan in ob koncu tedna. Večkrat sem predlagal, da bi občina dokupila nekaj igral v vrtcu in bi ta bila na voljo vsem občanom, tudi ob popoldnevih. Razmišljali smo tudi, da bi sami zbrali denar, a nas je župan odvrnil od te ideje, saj on ne bo prevzemal odgovornosti, če se kateremu od otrok kaj zgodi. V vseh drugih občinah imajo igrala. Sosednja občina Dornava je v vsako vaško središče postavila igrala, pri nas pa to ni mogoče, čeprav je v Gorišnici zares veliko otrok.«

Preberite več v Štajerskem Tedniku

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!