9°C
22°C
8°C

Kanalski krog

V okviru prireditve Skoki z mosta so člani Društva nasmejanih skupaj s turističnim društvom organizirali 5. tek Kanalski krog. Dobrih 7,5 km dolga trasa nas pelje izpred Osnovne šole Kanal preko Bodreža, Pečna proti Kanalskemu Vrhu ter se pri Anteni »prelomi« proti Morskem. Tam se »sprehodi« čez vas in konča v »Fatanjah« ter se zopet pojavi na Vojkovi ulici v Kanalu, gre skozi »vilo« in čez trg Svobode, kjer zopet zavije na Staničevo ulico in preko Gradnikove ulice doseže cilj.

Letos se ga je udeležilo 26 tekačev in tekačic. Najboljši absolutni čas je dosegel Denis Štenkler, ki je neuradno premagal progo v času 32 minut in pol, drugi je bil Marko Abram, tretji pa je bil Andrej Kutin. Med ženskami je bila najhitrejša Natalija Wolny pred Davorino Šuligoj ter Marijo Levpušček. Tek je prvič neuradno štel tudi kot občinsko prvenstvo, kjer je slavil Aljaž Markič, drugo mesto je pripadlo Romanu Mugerliju, tretji pa je bil njegov sin Benjamin. Seveda čestitke vsem udeležencem, zahvala pa gre vse prostovoljcem, ki bodrijo in »čuvajo« tekmovalce. Posebno zahvala pa gre tudi Davorinu Brezavščku ter Romanu Mugerliju, ki sta ogromno pripomogla k temu, da je bila trasa optimalno pripravljena za nadobudne tekače. Se vidimo naslednje leto na  6. Kanalskem krogu.

Besedilo: Blaž Valentinčič