Logo MojaObčina.si

Kanal ob Soči

Deli
Lokalni časopis Most
Avtor: Matejka Maver,

Norčavi pust v Kalu nad Kanalom

Še preden je zima pokazala svoj pravi obraz, je letošnji norčavi pustni čas privabil na plan pisane, zlobne in domiselne maškare iz Kala nad Kanalom in okoliških zaselkov. Na prijetno sončno, a zasneženo nedeljo so z bučnim odganjanjem in norčavo pesmijo dobro zagodli zimi in razveselili mnoge krajane. Vse je že kazalo, da je pomlad na dotiku dlani, a kaj, ko se je zima s snegom v hribih šele začela. Zasluge in pohvale za spodbude druženju mladih generacij in s tem tudi ohranjanju skupinskih pustnih običajev v teh krajih gredo staršem. Zahvala tudi KS Kal nad Kanalom za uporabo njihovih prostorov, kjer se je pust po končanem delu še mastno najedel.


Besedilo: Andreja Šuligoj

 

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!