Logo MojaObčina.si

Kanal ob Soči

Deli
Avtor: Nika Testen,

IZBRANI LOGOTIP NA NATEČAJU "STANIČEVA POT"

 

Dne 12.12.2017 se je sestala komisija, ki je pregledala 8 prispelih vlog za izbor logotipa »Staničeva pot«. Vse vloge je ocenila in glede na kriterije izbrala predlog logotipa Anje DRŽANIČ iz Ljubljane.


Obrazložitev izbranega logotipa:

Logo sestoji iz dveh delov in sicer iz grafičnega simbola oz. slikovnega znaka ter pripisa »STANIČEVA POT«. Osnovna oblika znaka je krog z namenom asociacije na markacijo, ki predstavlja označevanje poti. Slikovna podoba je sestavljena iz portreta Valentina Staniča (katerega podobo najdemo le v profilu), gorovja (na desni je upodobljen Triglav), ter poti (linija poti lahko predstavlja tudi reko Sočo). Znak je navzgoraj zaključen z lokom, ki predstavlja lok mostov, tako značilnih za Soško dolino. Upodobljena pot se v spodnjem delu znaka ne zaključi, zato da nas znak vabi na pot – tako celotni znak predstavlja povabilo na pot po poteh Valentina Staniča.

Logotip se bo uporabljal za označevanje pešpoti in na promocijskih gradivih.

Izbrani predlog bo javno razglašen in nagrajen na Kontradi v Kanalu, 7.4.2018 v okviru prireditve »Pohod po stopinjah Valentina Staniča«.

Vsem avtorjem se zahvaljujemo za sodelovanje na natečaju.


Nika Testen                                           Predsednik komisije
TIC KANAL                                              Marko Valentinčič

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!