Logo MojaObčina.si

Kidričevo

Deli
Avtor: Sonja Topolovec,

Čistili smo prikrita grobišča

Na sončen jesenski počitniški ponedeljek se nas je pet mladih iz župnije Svetega Lovrenca z gospodom župnikom Karlom Pavličem odpravilo z avtom ter prikolico proti Kidričevemu. Odšli smo z namenom, da očistimo okolico prikritih grobov.

Ti so v borovem gozdičku vzhodno od stare pošte, sedaj Industrijsko naselje 1. Tam bo drugega novembra, na vernih duš dan, sveta maša za vse tam pokopane. Grobišče ima identifikacijsko številko 511, grobišče Sterntal 2. Potrjeno je bilo 24. 10. 2007. Na tem območju so bili prikrito pokopani taboriščniki iz Šterntala. Šlo je za osrednje taborišče OZNE (Oddelek za zaščito naroda – varnostno-obveščevalna služba) v Sloveniji. V gozdu je 5 grobov, ob katerih je Komisija Vlade Republike Slovenije za reševanje vprašanj prikritih grobišč naredila mejnike in postavili so tudi križ. Naša naloga je bila, da okolico grobov počistimo. Odstranili smo odpadke, ki jih ni bilo malo. Odpeljali smo kar dve prikolici. Počistili smo tudi veliko vejevja, ki je bilo na poti. Lepo bi bilo, da bi se območje dostojno uredilo.

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!