SOB.
25°C
7°C

Judoisti iz Maribora prinesli 7 kolajn

V soboto, 26.5.2018 je na Baumgartnov pas v Maribor s trenerjem Boštjanom Veinhandlom na čelu odšlo sedem judoistov Judo kluba Komenda in prav vsi so se vrnili s kolajno. Zjutraj je v kategoriji članic prva nastopila Katarina Kumer, ki je premoč priznala le izkušeni tekmovalki Teji Tropan in zasedla odlično 2. mesto. Vrhunsko sta se borila tudi sotekmovalca Mark Jelnikar in Luka Lukšič, oba v kategoriji U14. Žreb je nekoliko več sreče naklonil Marku, ki je z odličnimi borbami prišel do samega finala, izgubil proti srbskemu tekmovalcu in osvojil 2. mesto. Prvič se je na stopničkah postal višje od klubskega kolega Luke. Tudi on je izgubil proti Srbu, proti kateremu se je boril že v četrt finalu, a kljub temu ostal zbran in  zmagal v borbi za 3. mesto. Haya Veinhandl Obaid je med mlajšimi deklicami U12 prvič tekmovala v višji težinski kategoriji (-44kg). Zaporedoma je premagala štiri tekmovalke, ena izmed njih je bila iz Avstrije in nato po težki finalni borbi priznala premoč letošnji državni prvakinji iz Lendave. Slednjo je sicer Haya na eni izmed pokalnih tekem že uspela premagati. Tako ona kot tudi njen brat Karim Veinhandl sta zasedla 2. mesto. Karim se je boril med najmlajšimi borci, kategorije cicibanov U10, kot še Leon Adrović in Ažbe Torkar. Leon in Ažbe sta z vrhunskimi borbami premagala vse tekmovalce in se v finalu pomerila med sabo, zmagal je Leon, ki ima že nekaj več izkušenj.