Logo MojaObčina.si
DANES
10°C
3°C
JUTRI
16°C
2°C

Jungovska interpretacija pravljic in aktivna imaginacija - redna skupinska srečanja

##VIEWS##

Jungovska interpretacija pravljic in aktivna imaginacija
Redna skupinska srečanja ustvarjalnega samoraziskovanja in pot do osebnostnih sprememb

Namen rednih skupinskih srečanj
Redna skupinska srečanja so namenjena vsem, ki se želite bolje spoznati in razumeti svet okoli sebe skozi interpretacijo in izkušnjo pravljic ter aktivno sodelovati v lastnem domišljijskem svetu.  

Program rednih srečanj izhaja iz jungovske analitično usmerjene psihologije, ki omogoča posamezniku, da pristno izrazi svoje bistvo skozi ustvarjalnost in spontano raziskuje duha.

Če si želite globlje spoznati sami sebe, odkriti lastne potenciale in se pripraviti na spremembo v vašem življenju, imate sedaj priložnost.


Način dela
Skozi redna srečanja skupine, bomo raziskovali, interpretirali in odigrali več pravljic ter se spoznali z različnimi pristopi aktivne imaginacije, predvsem pa sami sebe bolj poglobljeno spoznali. Namen rednih srečanj je zagotoviti varno in zaupanja vredno okolje.

Od prijavljenih udeležencev, največ 7 na redna srečanja, se pričakuje redna udeležba in zaupnost podatkov.


Pravljice in aktivna imaginacija
Pravljice
 podobno kot sanje dostopajo do dragocenih vsebin iz kolektivnega nezavednega. Jung pravi, da so »pravljice v prvi vrsti psihične manifestacije, ki izražajo bistvo duše«. Skozi voden proces branja pravljic bomo raziskovali arhetipske vsebine različnih pravljic, pri čemer bomo uporabili tudi metodo amplifikacije simbolov. Z jungovsko interpretacijo pravljic se bomo podali na arhetipsko potovanje in se vživeli v njihove glavne arhetipske podobe. Pravljice so pot do individuacije človeka, skozi proces pa bomo odkrivali tudi psihološko tipologijo udeležencev.

 

Aktivna imaginacija je  tehnika, s katero se bomo potopili v domišljijski svet nezavednega in odkrivali posameznikov notranji svet.
Skozi aktivno imaginacijo namreč zaradi simbolične ali metaforične reprezentacije lažje ozavestimo oziroma prepoznamo določen tip in lastnosti podosebnosti oziroma sebstvo. Skozi voden proces se boste kot udeleženci individualno poglobili v domišljijski svet, se ponovno spoznavali – svoje izkušnje pa boste zapisali in narisali v mandali. Priložnost bo tudi za interpretacijo izkušnje aktivne imaginacije, ki bo utrdila vašo odločitev na poti do avtentičnega jaza.

Izvajalki rednih skupinskih srečanj
Redna skupinska srečanja bosta vodili Maja Jarc in Lucija Logar, specializantki analitične psihologije pri Mednarodni zvezi za analitično psihologijo IAAP.


Maja Jarc
 je specializantka analitične psihologije pri Mednarodni zvezi za analitično psihologijo (»IAAP router«). Pridobila je diplomo Psihoterapevtske propedevtike na Univerzi Sigmunda Freuda in diplomo kulturologije na Fakulteti za družbene vede.

 »Aktivna imaginacija spodbuja mojo ustvarjalnost in raziskovalni duh, me uči spontanosti in odprtosti - za vse, pri sami interpretaciji pa cenim iskrenost, preko česar spoznavam avtentično sebe in svoja najgloblja nezavedna občutja.«

 

Lucija Logar je specializantka analitične psihologije pri Mednarodni zvezi za analitično psihologijo (»IAAP router«). Pridobila je diplomo Psihoterapevtske propedevtike na Univerzi Sigmunda Freuda in certifikat IPAL.

»Pravljice so me že v otroštvu zvabile v svoj objem. Začarale in uročile so me s svojimi podobami, me povezale z mojimi najglobljimi občutki ter mi s svojo simboliko pomagale oživiti podobo mojega notranjega sveta.«

Termin prvega srečanja
sreda, 3. oktober 2018 
16.00 – 18.00

Termini nadaljnjih srečanj:
Vsaka 1. sreda v mesecu
Vedno med 16.00 in 18.00

Lokacija
Ljubljana


Cena za srečanja:
Cena za vseh 9 skupinskih srečanj: 180 EUR + 22% DDV = 219,60 EUR
Cena za posamezno 1 skupinsko srečanje: 20 EUR + 22% DDV = 24,40 EUR

Prijave in informacije

Prijave na redna srečanja do ponedeljka, 1. oktobra 2018.

Prijave in informacije: 041 988 082
psihoterapija.majarc@gmail.com in lucijalogar.info@gmail.com

“Ko gremo onkraj naših reprezentacij realnosti, smo najbližje realnosti.” (D. V. Ponte, L.  Schäfer)

Oglejte si tudi