Logo MojaObčina.si

Logatec

Deli
Avtor: Romana Hribar,

Kje parkirati v okolici športnega parka Sekirica


Spoštovani občani in obiskovalci Logatca,

letošnji februar nam je postregel z obilnim sneženjem, kar je popestrilo ponudbo športne rekreacije pod športnim parkom Sekirica. Vsakodnevno, že poldrugi teden, pristojni redno teptajo in pripravljajo smučarsko tekaške progre. Pravšnja snežna odeja pa omogoča vsem smučarjem tekačem, da lahko uživajo v neokrnjeni naravi okoli Sekirice, Tičnice, Ženčka. Odlično pripravljenih je kar 11 km tekaških prog.

Zimska idila in ustrezno pripravljene tekaške proge v Logatec privabljajo veliko število tako domačih kot drugih rekreativcev in članov smučarsko-tekaških klubov. S številom obiskovalcev žal narašča tudi število vozil, ki jih vozniki, velikokrat nepravilno, parkirajo v neposredni bližini tekaških prog. Nepravilno parkiranje onemogoča uporabo vozišča, ogroža pešce ter izvajanje okoliških dejavnosti.

Obiskovalcem  zato svetujemo, da svoja vozila parkirajo na naslednjih brezplačnih parkiriščih v bližini Sekirice in tekaških prog:

- parkirišče pod nogometnim igriščem na Sekirici - 150 parkirnih mest: parkirišče je od začetka tekaške proge oddaljeno le nekaj deset metrov (v zvezi s tem odsvetujemo parkiranje na dovozni poti, kjer je kljub prometnemu znaku o prepovedi parkiranja zaznati precej nevšečnosti pri tranzitni vožnji. Na koncu dovozne poti - pri kapelici - je tudi prehod za snežni teptalec, ki tako sklene krog tekaških prog in je včasih v tem onemogočen.),

- parkirišče pri Zavodu za vzgojo in izobraževanje Logatec: tik ob stavbi zavoda so zasebna parkirišča za delavce Zavoda in tam ni dovoljeno parkirati, je pa v neposredni bližini prostor za 10 - 15 vozil (svetujemo upoštevanje prometne signalizacije),

- parkirišče pri stavbi Tržaška cesta 105 (nekdanje sodišče, nekdanja Pošta Gorenji Logatec, vrtec enota Tičnica), kjer je prostora za približno 15 - 20 vozil,

- parkirišče ob stavbi Tržaška cesta 148 (Bar Notranjka, Tehnodom, Stara ljudska šola Gorenji Logatec), kjer je prostora za približno 15 vozil,

- parkirišče v Grajskrm parku, kjer je prostora za približno 40 avtomobilov,

- le ob vikendih: parkirišče na igrišču pred Osnovno šolo Tabor, kjer je prostora za približno 50 vozil.

V neposredni bližini Sekirice in z ugodnim dostopom do tekaških prog je tako zagotovljenih do 300 parkirnih mest. Občina Logatec v prihodnje načrtuje izgradnjo še dveh parkirišč v bližini športnega parka Sekirica, saj se zavedamo problematike dostopa do športnih površin v naravi. V interesu trajnostne mobilbnosti svetujemo tudi, da se tekači, če je le mogoče, na lokacijo pripeljejo skupaj in tako prispevajo k večji skrbi za naše skupno okolje.

Vsem obiskovalcem od blizu in daleč, ki uživate v skate ali v klasični tehniki ter uživate v zimskih norčijah na belih strminah izrekamo prijazno  dobrodošlico v našem kraju ter kličemo: izkoristite priložnost zdrave rekreacije v naši zimski idili!

Občinska uprava"

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!