Logo MojaObčina.si

Lukovica

Deli
Avtor: Občinska Uprava,

Omogočite dostop intervencijskim in delovnim vozilom

V zadnjem času opažamo, da je na nekaterih območjih naše občine intervencijskim in delovnim vozilom večkrat otežen ali celo onemogočen dostop zaradi neustrezno obrezanega drevja in žive meje na zemljiščih v zasebni lasti, katerih veje se raztezajo v območje javnih cest. V primerih požara in drugih intervencij, odvoza odpadkov in reševalnih akcij zaradi tega na vozilih nastaja škoda, na nekaterih območjih pa je dostop tem vozilom celo onemogočen. Rastline, ki se raztezajo na cesto, ovirajo dostop do objektov, zmanjšujejo preglednost cest in ogrožajo varnost tako voznikov kot občanov.

 

Občane zato prosimo, da odstranijo veje in uredijo svoje zunanje površine tako, da zagotovijo zadosten prostor za dostop intervencijskih in delovnih vozil, v nasprotnem primeru storitev oziroma intervencij ne bo mogoče izvesti. Za varen in nemoten dostop tovornih vozil mora biti namreč zagotovljena določena širina (2,7 m) ceste, pa tudi višina (4 m).

 

Vsem občanom se že v naprej zahvaljujemo za razumevanje in sodelovanje.

Oglejte si tudi