Logo MojaObčina.si

Miren-Kostanjevica

Deli
Avtor: Marta Pavlin,

Čaj za dve v v Biljah

 

 

Osrednjo prireditev ob kulturnem prazniku že vrsto let oblikujemo tri društva: PD Štandrež, KD Stanko Vuk Miren - Orehovlje in KTD Zarja Bilje. Toda zaradi različnih obveznosti dejavnosti po navadi ne uspemo realizirati na sam dan kulture, to je 8. februar.

 

Naše kulturno društvo si je želelo obeležiti prav ta dan, zato smo v goste povabili zelo priljubljene gledališčnike iz Štandreža. V dvorani Doma krajanov Negovana Nemca v Biljah, ki je dobesedno pokala po šivih, so nam odigrali komedijo Toneta Partljiča »Čaj za dve«. Pošteno so nasmejali občinstvo z vseh koncev naše občine in marsikoga iz sosednjih krajev.

 

In kdo bi nam ob slovenskem kulturnem prazniku lahko bolje od teh ljudi pokazal, kaj je narodna zavest? Resnično ostanemo presenečeni, kolikšna zavzetost in ljubezen do slovenske besede, kulture, glasbe, izročila in tradicije preveva v njih, v njihovih besedah, aktivnostih in dejanjih. Zato smo veseli, da smo jih gostili prav na ta dan.

 

Laura Bonutti Zuljan, KTD Zarja Bilje
Foto: iMaja Silič

 

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!