Logo MojaObčina.si

Prebold

Deli
Avtor: Medobčinska Splošna Knjižnica Žalec,

Pomladna ustvarjalna delavnica s KUD Svoboda Prebold

V soboto, 24. marca 2018, je v Občinski knjižnici Prebold potekala pomladna ustvarjalna delavnica, ki sta jo vodili Mojca Škrabl in Ana Ajdič iz Kulturno-umetniškega društva Svoboda Prebold. »Z neba nam sije sonček zlat, saj prišla je k nam pomlad« je bila vodilna misel, ki je otroke in njihove starše usmerila k ustvarjanju. V teh dneh je nastopilo prvo enakonočje v letu. Čas, ko je sonce na nebu natančno nad ekvatorjem, dan in noč sta enako dolga. To je čas, ko slavimo rojstvo mladega sonca, zmago dobrih, svetlih sil nad temnimi. Številni domiselni izdelki, ki so nastali na delavnici, potrjujejo, kako radostno je lahko novo brstenje življenja.

 

Besedilo: Lea Felicijan
Fotografije: Ivan Lipičnik

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!