Logo MojaObčina.si

Prebold

Deli
Avtor: Medobčinska Splošna Knjižnica Žalec,

Švica: potovanje z gorskim vlakom, cepelinom in parnikom

V torek, 3. aprila 2018, smo se v Občinski knjižnici Prebold v sliki in besedi odpravili s knjižnico po svetu. Popotnik Igor Fabjan nas je popeljal v Švico, ki velja za eno izmed najdražjih držav v Evropi in je že dolgo tudi ena izmed najbolj turistično razvitih. Nič čudnega, saj se ponaša z raznoliko pokrajino, ki obsega vse od visokih gorskih vrhov, rek in jezer do skrivnostnih dolin. V Švico se je predavatelj podal zavtomobilom, vendar jo je spoznaval tudi z manj običajnimi prevoznimi sredstvi: s cepelinom, modernim naslednikom zračnih ladij, kakršne je ob Bodenskem jezeru pred več kot stoletjem začel graditi grof Zeppelin. Med gorskimi železnicami mu je najbolj ostal v spominu vzpon pod 3454 metrov visoki vrh Jungfraujoch, navdušili pa so ga tudi skrbno obnovljeni starodavni parniki, ki še plujejo po nekaterih jezerih. Kljub draginji je imel priložnost obiskati tudi dva izmed prestižnejših hotelov, ki očarata s popolnim razvajanjem in pestro preteklostjo, ko so se tod zabavali aristokrati in kralji. Potovanje so seveda zaznamovale tudi kulinarične posebnosti, s sirom v glavni vlogi. Za posladek pa se ni mogel upreti obisku tovarne čokolade.

Besedilo: Igor Fabjan
Fotografije: Ivan Lipičnik

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!