Logo MojaObčina.si

Preddvor

Deli
Občina Preddvor
Avtor: Tina Vidmar,

Vabilo na predstavitev in pogovor o aktiviranju dediščine starih Slovanov

območje občine Preddvor je zelo bogato z različnimi zgodovinskimi objekti, arheološkimi najdišči in nesnovno dediščino  iz njegove večtisočletne zgodovine. Poleg številnih gradov pa še posebej izstopajo najdišča iz obdobja pozne antike in starih Slovanov, ki so pomembna ne le v slovenskem, temveč tudi v širšem evropskem merilu. Te ostaline in na njih najdeni predmeti omogočajo razvoj t.i. zgodovinskega turizma, sonaraven način življenja iz tega obdobja pa je izhodišče za doživljajski turizem ter turizem zdravega aktivnega življenja. Vse to ponuja prebivalcem in sedanjim turističnim ponudnikom, v navezavi s čudovito naravo ter dosedanjimi turističnimi aktivnostmi, nove priložnosti. Prav tako pa se lahko s predstavljanjem tega dela zgodovine krepi širša prepoznavnost občine Preddvor.

 

Z namenom, da se domačinom in drugim zainteresiranim predstavijo trenutne aktivnosti na tem področju, predvsem pa, da se skupaj pogovorimo glede konkretnih prihodnjih načrtov (npr. postavitvijo staroslovanskih bivališč) na širšem območju Zg. Bele in Bašlja vas vabimo na Predstavitev in pogovor o aktiviranju dediščine starih Slovanov v občini Preddvor za razvoj turizma

 

v sredo, 8. novembra 2017 ob 18. uri na Turistični kmetiji Majerček v Bašlju.

 

 Program:

-pozdrav udeleženim in nekaj besed o namenu predstavitve in pogovora: Miran Zadnikar (Župan Občine Preddvor);

-kratka predstavitev pomena najdišč na območju občine Preddvor (Sv. Lovrenc, Gradišče nad Bašljem...) kot izhodišča za razvoj turistične ponudbe: Miloš Ekar, Judita Lux (Zavod za varstvo kulturno dediščino Slovenije, OE Kranj);

-možnosti ter dosedanje aktivnosti in načrti za aktiviranje dediščine starih Slovanov za razvoj turizma: Uroš Brankovič (Center za trajnostni razvoj podeželja);

-vprašanja in predlogi udeležencev o predstavljenih načrtih ter pogovor glede sodelovanja pri razvoju turizma na temo starih Slovanov.

  

Več informacij na: obcina.preddvor@siol.net in (04) 275 1000 (Katja Pernuš/Martina Vidmar).

 

Lepo vabljeni !

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!