Logo MojaObčina.si

Rečica ob Savinji

Deli
Avtor: Jadralni Klub Savinja,

3. Savinjska regata v znamenju legendarnega skiperja Dušana Puha

Jesen je čas jadralnih regat na Jadranu in tako se je letos odvila že 3. Savinjska regata. V času od 21. do 24. Oktobra 2017 je Jadralni klub Savinja organiziral regato na kateri je sodelovalo 10 jadrnic tipa B40 s posadkami iz Savinjske doline, od Luč do Žalca. Že tretjo ponovitev regate je zaznamovalo manj prijazno vreme in precej močan veter. A jadralsko znanje vseh ekip raste iz leta v leto, zato tudi težje razmere na morju niso ovira za dobro in varno regatanje. Nekaj dežja ni zmotilo pestrega družabnega življenja na pomolu marine Piškera na Kornatih. Na regatnem polju je z lučkimi jadralci blestel legendarni slovenski skiper Dušan Puh. Ekipa z imenom Viharniki je zmagala v vseh štirih plovih z veliko prednostjo pred drugo uvrščeno ekipo Biomasa s skiperjem Primožem Zvirom. Tretje mesto je zasedla ekipa JK Živaana iz Žalca, ki jo vodi skiper Vid Blagotinšek. Od četrtega mesta dalje so si sledili Lufterji (skiper Boštjan Podlesnik), Limonce (skiper Stanko Kolar), Sanjski (skiper Zoran Kerin), Babin team (skiper Milan Klemenčič), Bonaca (skiper Sašo Jeraj), Pohotni pastirji (skiper Primož Naglič) in kot deseti ekipa Odpisani (skiper Anton Grenko). Letos so med ekipami sodelovale tri ženske ekipe, ki so se v posebni kategoriji potegovale za pokal za najboljšo žensko ekipo. Zmagale so Limonce s skiperjem Stankom Kolarjem, sledila je ekipa Sanjski in Bonaca. 

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!