Logo MojaObčina.si

Šempeter-Vrtojba

Turizem
Avtor: Mateja Poljšak Furlan,

31. ogledalo mojega okolja

Turistično društvo Nova Gorica je v sodelovanju z Zavodom KŠTM Šempeter-Vrtojba organiziralo že 31. Ogledala mojega okolja 2017. Gre za tradicionalno akcijo, kjer je letos prvič zainteresirana javnost ocenjevala objekte in trge v lokalnem okolju. Letos se je prevetrilo in izluščilo 7 kategorij. Podeljeni bodo »Osati«, kot manj lepe točke goriškega turizma. Akciji so dodali novo kategorijo – objekti prijazni invalidom in starejšim.

Tradicionalno je akcija razširjena preko meje v zamejstvo, saj so v sklopu otroškega likovnega in proznega natečaja sodelovale tudi slovenske šole iz Italije. Seveda sodelujejo tudi vse osnovne šole iz Nove Gorice, Solkana in Šempetra pri Gorici s podružnicami (vseh sodelujočih otrok je skupaj 1.000). Tema letošnjega otroškega natečaja je "Moja varna pot v šolo".

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!