Logo MojaObčina.si

Šentilj

Deli
Avtor: Marija. Bezjak,

Pletemo in kvačkamo kape za Muro

Ker je vse več govora o gradnji hidroelektrarn na reki Muri, smo se članice Društva upokojencev Velka odločile, da prispevamo svoj delež h kampanji »Rešimo Muro«. Reka Mura je naša naravna vrednota, za katero se velja boriti.


Za napovedan protestniški pohod »Marš za Muro«, ki se bo zgodil v soboto, 6. januarja 2018, pletemo in kvačkamo protestniške kape. Pletemo rumeno in rjavo, rumena kot alarm za nevarnost in rjava kot zemlja, iz katere rastemo.


Veseli nas, da so se nam pri delu pridružile tudi številne druge sokrajanke, ki v prostem času prav tako pletejo in kvačkajo.


Če bi se nam želeli pridružiti, nič lažjega. Pripravile smo navodila za pletenje in kvačkanje, ki si jih preprosto snamete s spleta. Najdete jih na dnu tega prispevka.


Za dodatna pojasnila pa smo tudi sicer na voljo! Obiščite nas!


DU Velka, sekcija ročna dela

Oglejte si tudi