Logo MojaObčina.si

Sevnica

Deli
Avtor: Sergeja Seljak,

Obisk mladih novinarjev OŠ Sevnica v Domu upokojencev Sevnica

V torek, 24. 10. 2017, smo se mladi novinarji OŠ Sava Kladnika Sevnica odpravili na obisk k varovancem Doma upokojencev Sevnica. Ko smo prišli, nas je toplo sprejela socialna delavka. Seznanila nas je s tem, kdo vse prebiva v domu in kaj vse počno njihovi varovanci. Predstavila nam je tudi bolezen sedanjega časa – demenco, ki jo ima veliko ostarelih ljudi, in nam podarila zloženko z naslovom Babi postaja čudna, vse pozabi. Nato nas je povabila v zgornje nadstropje, kjer smo se razdelili v dve skupini. Tri dekleta so se povzpela v četrto nadstropje h gospe Šantej, ki je v mesecu oktobru praznovala 96. rojstni dan. Dekleta so izvedela marsikaj zanimivega o njenem življenju v mladosti in o bivanju v domu. Druga skupina novinarjev je ostala v prvem nadstropju, kjer so upokojenci ravno zaključili s telovadbo. Posedli smo se mednje in jim navdušeno prisluhnili. Gospodje in gospe so med urjenjem ročnih spretnosti (kvačkanjem, pletenjem, zlaganjem, lepljenjem …) z veseljem spregovorili o lepih in manj prijetnih dogodkih življenja. Novinarji smo si nekaj podatkov zapisali, čim več pa smo jih skušali shraniti v svoje »shrambice«, kajti zavedamo se, da nam bodo modrosti starejših ljudi mnogokrat prišle še kako prav. Veseli, da smo jim polepšali dan, smo se vrnili v šolo; bogatejši in modrejši.

Želimo jim zdravja in optimizma ter komaj čakamo, da jih znova obiščemo. 

Novinarski krožek OŠ Sevnica

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!