Sevničani zmagali na prvenstvu Slovenije v gorskih tekih za štafete

Minuli konec tedna je bil zelo uspešen za sevniške atlete, saj so odlično tekli kar na treh prizoriščih.

Državno prvenstvo v gorskih tekih za štafete, ki je potekalo v Socki, je sevniškemu atletskemu klubu prineslo nove naslove državnih prvakov. Zmagali sta tako fantovska ekipa v zasedbi Luka Lazar, Tomi Bajc in Tjaš Pelko, kot tudi dekliška, ki so jo zastopale Nina Lisec, Nika Dobovšek in Ajda Slapšak. V mešanih štafetah je prvo in drugo mesto romalo v roke blanških atletov.

Istočasno je Brigiti Karlovšek uspel izvrsten dosežen na Istrskem maratonu, kjer je na razdalji 21 km s časom 1:43:48 pritekla na drugo mesto v svoji kategoriji.

Dan prej so sevniški atleti tekli na prvem teku Dolenjskega pokala, ki je potekal v Novem mestu. Miha Povšič je najdaljšo preizkušnjo končal na absolutno drugem mestu, Žan Vozelj je bil drugi v svoji kategoriji. V sklopu otroških tekov pa sta v svoji kategoriji slavila Nika Tisu in Jakob Černe.