Logo MojaObčina.si

Tabor

Deli
Avtor: Medobčinska Splošna Knjižnica Žalec,

Pravljična ura v Občinski knjižnici Tabor

Zadnja pravljična urica v Občinski knjižnici Tabor je bila povsem praznično obarvana, kot se za zadnji mesec v letu tudi spodobi.

Pravljičarka Mateja je otrokom prebrala pravljico o drevesu boru, ki si je želelo postati božično drevo. Zgodbica govori o tem, kako družine vsako leto na robu mesta v drevesnici izbirajo božično drevo. Vsako drevo si potihem želi, da bi bilo izbrano, tako je starejše drevo vedno žalostno, ker nikoli ni izbrano. Živali, prijateljice starejšega drevesa, mu nato pokažejo, kako zelo posebno je za njih. Tako kot pripoveduje zgodbica, se moramo tudi mi zavedati, da je pomembno prijateljstvo, pomembni sta zahvala in toplina, ki si ju lahko damo drug drugemu.

Na koncu so otroci izdelali okrasek za na božično drevo ter vsem zaželeli lepe in vesele praznike in srečno leto 2018.

Karmen Kreže

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!