Logo MojaObčina.si

Trebnje

Deli
Občina Trebnje
Avtor: Občina Trebnje,

S PRIKAZOVALNIKI HITROSTI DO VEČJE PROMETNE VARNOSTI

Občina Trebnje je bila uspešna na razpisu »Namestitev prikazovalnikov hitrosti VI-VOZITE 2018«, ki ga je razpisala Javna agencija RS za varnost prometa. Le-ta je v sodelovanju s podjetjema, Intermatic in Sipronika, v polletni brezplačni najem Občini Trebnje podelila prikazovalnik hitrosti, ki bo v januarju 2018 nameščen v bližini Podružnične šole Dolenja Nemška vas. To je že šesti prikazovalnik hitrosti v naši občini, s katerimi želimo opozoriti voznike k strpnejši vožnji in s tem prispevati k večji varnosti vseh udeležencev v cestnem prometu. S prikazovalniki hitrosti se tudi zbirajo podatki o izmerjenih hitrostih, na podlagi katerih se pripravijo analize ter predlogi za izvedbo različnih infrastrukturnih in drugih ukrepov na cestah.

 

Občinska uprava
Oddelek za okolje, prostor in infrastrukturo

Oglejte si tudi