Logo MojaObčina.si

Trebnje

Deli
Avtor: Turistično Informacijski Center Trebnje,

Občina Trebnje v gibanju

Občina Trebnje v letu 2018 spodbuja vse generacije k zdravemu načinu življenja, obenem pa poudarja, kako pomembno je ukvarjanje s športom! Gibanje spodbudi kreativnost, poveča samozavest, zmanjša tesnobnost, izboljša spomin, zmanjša odvisnosti in tudi požrešnost in izboljšuje produktivnost!

Strokovnjaki priporočajo, da naj bi bili odrasli zmerno aktivni vsaj 2 uri in pol na teden. Če je vadba intenzivna, zadostuje že polovica tega časa. Primeri intenzivne aktivnosti so tek, hitro kolesarjenje ali kolesarjenje v hrib, igranje košarke ali nogometa. Vsaj dva dni v tednu naj bi krepili tudi mišice – lahko z vajami z lastno težo ali z utežmi. Dve uri in pol na teden se za marsikoga sliši veliko, a ta priporočila lahko hitro dosežemo, če gibanje vpletemo v vsakodnevno življenje – pojdite peš v službo, po stopnicah, kolesarite po mestu ...

Gibanje, zastavljanje in doseganje ciljev daje našemu življenju smisel, če se ob tem še družimo in medsebojno spodbujamo, je življenje čudovito!

TIC TREBNJE

Oglejte si tudi