Logo MojaObčina.si

Vojnik

Deli
Avtor: Lea Sreš,

50. jubilej osnovnošolcev OŠ Bratov Dobrotinšek Vojnik

Nekdanji sošolci generacije 1959–1967 Osnovne šole Bratov Dobrotinšek iz Vojnika so 27. oktobra praznovali petdeseto obletnico.

Po opravljenem šolanju na podružnični šoli v tedanjem Strmcu, zdaj Nova Cerkev, so se na drugi stopnji priključili šolarjem v Vojniku tudi učenci iz te enote. Vseskozi so negovali zavezo, ki so si jo ob odhodu iz šole zadali, da se bodo srečevali vsaj vsako desetletje, če ne pogosteje. Letošnje jubilejno srečanje je bilo prisrčno, udeležili pa so se ga tudi nekdanji profesorji, s katerimi so se spomnili mladostnih vragolij in lepih trenutkov, ki so jih sodoživljali vsak na svoj način.

Tekst in foto: Tomo Gorenšek

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!