Logo MojaObčina.si

Vojnik

Deli
Avtor: Milena Jurgec,

V Vojniku licitiranje krač

V nedeljo, 21. 1. 2018, so člani Vinogradniško-vinarskega društva Vojnik, letos že devetič, pripravili licitacijo svinjskih krač. Običaj, ki so ga oživili ob prazniku sv. Antona, je po vseh treh svetih mašah privabil veliko ljudi, da so si ogledali licitiranje ali pa pri nakupu sodelovali.

Zbrani denar so člani, pod vodstvom predsednika Mirka Krašovca in tajnika Pavleta Leskovarja, namenili delnemu kritju stroškov kipa Marijinega presvetega srca, ki je na novo postavljen v cerkvi sv. Jerneja, ob njem pa se verniki lahko ustavijo, pomolijo in prižgejo svečko. Člani društva so pripravili kuhano vino, ki je prijetno pogrelo prisotne, ki so se zadržali pred cerkvijo precej več časa kot po navadi, prijetno poklepetali in združili prijetno s koristnim.

 

Tekst in foto: Milena Jurgec

Oglejte si tudi