Logo MojaObčina.si

Vransko

Deli
Avtor: Rks - Oz Žalec Matjaž Črešnovar,

Bolničarji/prostovoljci so prikazovali temeljne postopke oživljanja

Celje, 18. 3. 2018 – V preteklem vikendu so na celjskem sejmu člani ekipe prve pomoči RKS – OZ Žalec, Občina Vransko obiskovalcem prikazovali temeljne postopke oživljanja, zdravstveni delavci pa so merili krvne vrednosti.

Najbolj so se za obnovitev znanja zanimali starejši, ki so pod vodstvom bolničarjev na lutki za oživljanje poskusili tudi sami oživljati, kajti menili so, da je potrebno to znanje obnavljati, saj nikoli ne veš, kdaj boš moral komu pomagati.

 

Veliko je bilo zanimanja tudi za merjenje krvnih vrednosti; sladkor, holesterol in tlak smo izmerili 170 obiskovalcem ter ugotovili, da so njihove vrednosti normalne.

 

Pridobivali smo nove krvodajalce in jim določali krvne skupine; veliko je bilo takih s krvno skupino 0 negativna, ki je zelo redka in najbolj iskana.

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!