Logo MojaObčina.si

Vrhnika

Deli
Naš časopis
Avtor: Gasper Tominc,

Upajo, da so porodne težave mimo

Vrhnika, 4. april – Kar nekaj pomislekov okoli gradnje prizidka zdravstvenega doma na Vrhniki se je nakopičilo v tem letu, zato je občinska uprava povabila vse svetnike, da si ogledajo gradbišče, kjer so bili tudi vsi odgovorni strokovnjaki, ki sodelujejo pri projektu. Pojasnjeno je bilo, da je zaradi nepredvidenih težav v procesu gradnje prišlo od eno do dvomesečne zamude. Hkrati je prišlo tudi do menjave lastništva firme, ki gradi prizidek, kar je terjalo organizacijski čas. Župan Stojan Jakin je izrazil upanje, da je porodnih težav konec in da bo prizidek zgrajen čim bližje dogovorjenega roka, to je do konca septembra. O kakšni pogodbeni kazni za zamudo zaenkrat še ni govora, a če bo to smiselno, bodo preučili tudi to možnost – je še dejal župan. Svetnike je zanimalo, zakaj je gradnja tako draga, saj naj bi kvadratni meter stal preko dva tisoč evrov. Projektant Marko Sodja iz projektantske hiše SM Studio je pojasnil, da je razlog visoki ceni za to uporabljeni materiali (jeklo) oziroma količina le-tega. Namreč obstoječi temelji zdravstvenega doma so prešibki, da bi nanje lahko obesili dodatno nadstropje, zato bo slednje slonelo na posebej temeljenih jeklenih stebrih, postavljenih tik ob obodu objekta.  

Roman Strgar, direktor doma, je izrazil upanje, da bo zamude čim manj, predvsem pa se že veseli nove pridobitve, ki bo domu zagotovila 1144 m2 novih prostorov, hkrati pa bodo v celoti izboljšani pogoji za delo v prostorih pritličnega objekta na nekaj več kot 480 m2 površine. Z novimi prostori bo vsak zdravstveni program dobil svojo ordinacijo, kar bo znatno olajšalo delo zdravstvenemu osebju, ki si sedaj deli prostore po načelu turnusa. Glede novih zdravstvenih programov je še dejal, da ne goji velikih upov, upa le, da bodo dobili dodatno ekipo nujne medicinske pomoči, ki bi zagotovila dežurstvo tudi v primeru, ko bi ena od njih morala oditi na teren.

 

Gašper Tominc, foto: GT

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!