Logo MojaObčina.si

Vrhnika

Deli
Naš časopis
Avtor: Gasper Tominc,

Rdeča bukev se je posušila

Rdeča bukev pri kavarni Park sredi mesta se je posušila. Še najbolj je to bilo opazno konec lanskega poletja, ko se je vsa bolehna začela sušiti in odvrgla listje, še preden je za to nastopil čas. Občinskega svetnika Viktorja Sladiča (Lista za razvoj vrhniškega podeželja) je zanimalo, kaj namerava občina s tem storiti, ker gre za naravni spomenik lokalnega pomena. Na občini so naročili pregled drevesa pri Zavodu republike Slovenije za varstvo narave, kjer so ugotovili, da se je bukev posušila. »Predvidevamo, da so dela na rastišču v preteklosti, ki so obsegala betoniranje, izkop in neprimerno podiranje sosednjega drevesa (ginko), pripomogla k slabšanju stanja drevesa, ki se je končalo s propadom naravne vrednote. Z znanimi ukrepi drevesa ni več mogoče sanirati, saj je odmrlo,« so zapisali v svojem strokovnem mnenju. Zato bodo na občini bukev odstranili, na njeno mesto pa posadili japonsko soforo, ki ravno tako kot bukev naredi veliko krošnjo, njeni listi pa spominjajo na akacijine. Medovito drevo cveti poleti z velikimi belimi cvetovi v slapovih. (gt)

 

 

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!