Logo MojaObčina.si

Vrhnika

Deli
Avtor: Milan Jerman,

Planinci iz Bele Krajine na Planini

Nekateri obiskovalci Planine pravijo, da je nova koča na Planini nad Vrhniko prevelika. Kaj pa, če Planino naenkrat obišče za en avtobus planincev? V jedilnici že podrtega zavetišča  prav gotovo ne bi bilo prostora za vse!  Žal ga tudi v novi koči še ni bilo, ko so osemnajstega novembra planinci PD Črnomelj imeli izlet v neznano in ugotovili, da so prišli kak mesec prezgodaj.

V sobotnem jutru se je pri  »Štirni« ustavil velik avtobus in iz njega se je usulo preko petdeset planincev vseh starosti. Najmlajša udeleženka nas je opazovala z maminega hrbta, ostali pa so polni pričakovanja zakorakali po poti čez Blatni dol. Dolga kolona se je raztegnila  nad dolino Bele, kjer so lahko videli opustošenje, ki ga je za seboj pustil  žled leta 2014. Zaradi oblačnosti pričakovanega razgleda s Planine ni bilo, vseeno pa so se nekateri povzpeli na vrh razglednega stolpa. Nato so si pod šotorom  poiskali zavetje, si privoščili topel čaj in pomalicali. Po počitku so pot nadaljevali do vhoda v kraško jamo Ferranova buža, kjer je udeleženec pohoda Janez, ki je tudi jamar, opisal svoje vtise spusta do dna Ferranove buže. Na Kurenu so si še ogledali notranjost cerkve sv. Miklavža iz 16. stoletja, nato pa se spustili skozi gozd navzdol proti stavbam podjetja Hamex, kjer jih je v bližini čakal avtobus. In kako so zaključili izlet v neznano? Z barjansko juho in vrhniškimi štruklji ter z zadovoljstvom, da so prehodili in spoznali njim neznan delček Slovenije.

Besedilo in slike: Sonja Zalar Bizjak

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!